https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

Linia diagnostyczna SKP – przeglądy motorowerów i aut
Usługi Wtorek, 18 Czerwca 2024r.     

Nowoczesna linia diagnostyczna SKP w Gliwicach – zakres naszych usług

Zapraszamy do dwóch prowadzonych przez nas stacji diagnostycznych. Pierwsza z nich znajduje się przy ulicy Portowej, natomiast druga przy ulicy Tarnogórskiej. Obie stacje wyróżniają nowoczesne linie diagnostyczne SKP w Gliwicach, wyprodukowane przez niemieckich liderów w branży urządzeń do kontroli pojazdów – firmy BEISSBARTH i MAHA. Przywiązują oni dużą uwagę do produkcji urządzeń wyróżniających się wysoką klasą dokładności i jakości pomiarów. Wszystkie nasze urządzenia diagnostyczne mają wymagane atesty oraz certyfikaty. Połączenie nowoczesnego zaplecza technicznego i doświadczonej kadry diagnostów sprawia, że świadczymy usługi na wysokim poziomie.

Prowadzimy kontrolę pojazdów do 3,5 t (samochody osobowe i dostawcze) oraz pojazdów przekraczających 3,5 t dopuszczalnej masy całkowitej. Wykonujemy zarówno przeglądy rejestracyjne aut osobowych oraz ciężarowych, jak i mniejszych pojazdów: motorowerów i motocykli. Zajmujemy się również przeglądami pojazdów specjalistycznych, takich jak ciągniki rolnicze i samochodowe, a także pojazdy uprzywilejowane. Działamy w branży od 2003 roku i cieszymy się zaufaniem sporego grona klientów, które systematycznie się powiększa. Bardzo nas to satysfakcjonuje i motywuje do dalszego zaangażowania – zarówno w realizację wszystkich usług, jak i dalszy rozwój naszej działalności.


Jakie pojazdy obsługujemy?

Jako OSKP dokonujemy przeglądów pojazdów niezależnie od ich masy, a także samochodów ważących poniżej 3,5 t, które zgodnie z przepisami muszą przejść kontrolę na stacji okręgowej. Są to pojazdy po wypadkach, zarejestrowane po raz pierwszy za granicą, ponadto auta przewożące materiały niebezpieczne ADR oraz po zmianach konstrukcyjnych. Istnieją 3 rodzaje usterek, możliwych do wykrycia podczas każdego przeglądu. Są to usterki drobne, usterki istotne (które wymagają usunięcia w ciągu 14 dni i uniemożliwiają dopuszczenie pojazdu do ruchu) oraz usterki stwarzające zagrożenie – skutkujące zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i koniecznością transportu pojazdu do warsztatu w celu naprawy. Nasza stacja specjalizuje się w wykonywaniu przeglądów następujących pojazdów:

 • samochody osobowe i ciężarowe,
 • autobusy,
 • motocykle,
 • motorowery,
 • ciągniki rolnicze i samochodowe,
 • przyczepy i naczepy,
 • pojazdy marki SAM,
 • pojazdy uprzywilejowane,
 • taksówki,
 • pojazdy do nauki jazdy i egzaminowania,
 • pojazdy sprowadzone z zagranicy.

Ponadto wykonujemy przeglądy pojazdów niewymienionych na powyższej liście. Przeprowadzamy badania samochodów wyposażonych w instalacje gazowe LPG lub CNG, aut przystosowanych do jazdy z naczepami, pojazdów zabytkowych i po kolizjach drogowych, z zatrzymanym przez policję dowodem rejestracyjnym. Warto dodać, że pojazdy z instalacjami gazowymi, niezależnie od swojego wieku, wymagają przeglądów corocznych. Ponadto właściciel musi przedstawić dokument legalizacji instalizacji gazowej. Zajmujemy się także nadawaniem i wybijaniem numerów nadwozia, wykonywaniem zastępczych tabliczek znamionowych oraz ustalaniem danych technicznych i identyfikacyjnych pojazdów.


Przeglądy motorowerów – obowiązkowe dla właścicieli jednośladów od 2009 roku

Wykonujemy przeglądy motorowerów, które od 2009 roku obowiązują ich właścicieli. Pierwszy przegląd musi odbyć się w ciągu 3 lat od daty pierwszej rejestracji pojazdu, kolejne zaś co 2 lata od daty poprzedniego wpisu. Brak ważnego przeglądu motoroweru skutkuje mandatem w wysokości 500 zł oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego (jeśli pojazd nie stwarza zagrożenia w ruchu drogowym). Motorowery sprowadzone z zagranicy, bez ważnego przeglądu, wymagają tzw. przeglądu zerowego w OSKP. W ramach przeglądów na motorowery i motocykle dokonujemy m.in. weryfikacji numeru silnika i ramy, sprawdzamy stan tablicy rejestracyjnej oraz zgodność jej numeru z wpisem w dokumencie, oceniamy linię pojazdu, łańcuch napędowy, hamulce i amortyzatory. Ponadto diagnozujemy stan opon, ustawienie świateł oraz analizujemy poziom emisji spalin.


Dodatkowe usługi diagnostyczne

Oprócz przeprowadzania okresowych przeglądów, Motozeg oferuje klientom również dodatkowe usługi mające na celu podniesienie komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Wykorzystujemy posiadany potencjał techniczny i park maszynowy wyposażony w nowoczesne urządzenia do kontroli pojazdów i wykonujemy m.in. diagnostykę zawieszenia. Składa się na nią kontrola skuteczności amortyzatorów i sprawności hamulców. Zajmujemy się też analizą spalin oraz zadymienia, regulacją świateł oraz sprawdzaniem stanu ogumienia i ciśnienia w oponach. Zapraszamy do odwiedzin obu prowadzonych przez nas stacji diagnostycznych. Wszystkie usługi realizujemy rzetelnie i profesjonalnie. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych pracowników posiadających fachową wiedzę na tematy związane z obsługą pojazdów. Gwarantujemy pełną satysfakcję każdego klienta.

Kontakt:
Adres: Portowa 16F,
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 444-66-68
NIP: 9691344852
Godz.otwarcia: pn-pt.07:00-21:00
sob.8:00-14:00
Adres: Tarnogórska 18
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 231-82-63
Godz.otwarcia: pn-pt. 6:00-22:00
sob. 8.00-16.00
Mapa dojazdu:

https://www.high-endrolex.com/35