Analiza spalin Piątek, 22 Września 2023r.     

Analiza spalin i zadymienia

W ramach dodatkowych badań diagnostycznych przeprowadzamy analizę spalin i zadymienia w samochodach osobowych oraz ciężarowych dla klientów z Gliwic i okolic. Usługa wykonywana jest przy pomocy profesjonalnego analizatora spalin z dymomierzem.

W jakim celu wykonuje się analizę spalin?

Rozwój motoryzacji ma istotny wpływ na niszczenie środowiska naturalnego. Im więcej samochodów jeździ po ulicach, tym mniej czystego powietrza znajduje się w atmosferze, a to z kolei przyczynia się do pogorszenia kondycji roślin i zwierząt. Zanieczyszczenia wydobywające się z układu wydechowego klasyfikowane są jako jedna z głównych przyczyn pogarszania się stanu powietrza. Aby w jakimś stopniu mieć wpływ na ochronę otaczającej wszystkich przyrody warto zadbać o jak najmniejszą emisję spalin i szkodliwych gazów, które dostają się do atmosfery bezpośrednio z samochodu. Zaostrzone normy toksyczności spalin zmuszają konstruktorów pojazdów do opracowywania jednostek napędowych ograniczających emisję spalin, jednak właściciele aut sami mogą przyczynić się do ochrony środowiska. Wystarczy wykonywać regularną analizę spalin i zadymienia w posiadanym przez siebie pojeździe.

Regularna analiza spalin to korzyści dla kierowców

Dzięki wykonanej w naszej stacji analizie zadymienia kierowcy nie tylko przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, ale także mogą uniknąć mandatu za nieprawidłowy poziom emisji spalin w posiadanym przez siebie pojeździe. W obecnych czasach policja przykłada coraz większą wagę do badania emisji spalin w trakcie przeprowadzania cyklicznych kontroli na drogach. Koszt takiego mandatu może wynieść nawet 500 zł. Dodatkowym skutkiem niespełnienia limitów emisyjnych może być konfiskata dowodu rejestracyjnego.

Zachęcamy do regularnych wizyt w naszych dwóch stacjach znajdujących się w Gliwicach. Oprócz analizy spalin wykonujemy także inne badania diagnostyczne. Zajmujemy się m.in. diagnostyką zawieszenia, regulacją świateł i kontrolą stanu ogumienia. Usługi przeprowadzamy w ramach przeglądów aut lub jako dodatkowy serwis diagnostyczny.

Kontakt:
Adres: Portowa 16F,
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 444-66-68
NIP: 9691344852
Godz.otwarcia: pn-pt.07:00-21:00
sob.8:00-14:00
Adres: Tarnogórska 18
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 231-82-63
Godz.otwarcia: pn-pt. 6:00-22:00
sob. 8.00-16.00
Mapa dojazdu: