https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

Analiza spalin przy pomocy analizatora spalin z dymomierzem
Analiza spalin Niedziela, 21 Lipca 2024r.     

Analiza spalin i zadymienia

W ramach dodatkowych badań diagnostycznych przeprowadzamy analizę spalin i zadymienia w samochodach osobowych oraz ciężarowych dla klientów z Gliwic i okolic. Usługę wykonujemy przy pomocy profesjonalnego analizatora spalin z dymomierzem. Zapewniamy naszym klientom rzetelne i precyzyjne pomiary ilości i jakości spalin oraz poprawności przebiegu procesu spalania. Ponadto oferujemy możliwość regulacji parametrów silników o napędach: benzynowym, gazowym oraz Diesla. Nasze diagnozy obejmują przede wszystkim gruntowne oceny:

  • stanu układu zasilania paliwem, 
  • poziomu sprawności gaźnika,
  • regulacji stężenia tlenku węgla oraz węglowodorów na biegu jałowym,
  • poprawności działania katalizatora, sondy lambda, a także układu wtryskowego benzyny.  

Analizujemy skład i stężenie spalin w silnikach z zapłonem iskrowym, a także samoczynnym. Diagnozujemy stopień zadymienia spalin w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi – dokonujemy sprawnego pomiaru ilości sadzy w spalinach. Te obowiązkowe pomiary przeprowadzamy zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury, które określają warunki pomiaru zadymienia spalin. Warto podkreślić, że wraz z jego wzrostem zwiększa się emisja innych szkodliwych związków, m.in. tlenku węgla, węglowodorów, tlenków azotu. 


W jakim celu wykonuje się pomiar spalin w samochodzie?

Rozwój motoryzacji ma destrukcyjny wpływ na środowisko naturalne. Im więcej samochodów jeździ po ulicach, tym mniej czystego powietrza znajduje się w atmosferze, a to z kolei przyczynia się do pogorszenia kondycji roślin i zwierząt. Dlatego tak ważny jest pomiar spalin w samochodzie. Zanieczyszczenia wydobywające się z układu wydechowego są klasyfikowane jako jedna z głównych przyczyn pogarszania się stanu powietrza. Aby w jakimś stopniu mieć wpływ na ochronę otaczającej wszystkich przyrody, warto zadbać o jak najmniejszą emisję spalin i szkodliwych gazów, które dostają się do atmosfery bezpośrednio z samochodu. 

Zaostrzone normy toksyczności spalin zmuszają konstruktorów pojazdów do opracowywania jednostek napędowych ograniczających emisję spalin, jednak właściciele aut sami mogą przyczynić się do ochrony środowiska. Wystarczy wykonywać regularną analizę spalin i zadymienia w posiadanym przez siebie pojeździe. Warto wspomnieć, że zaraz po emisji spalin z kotłów grzewczych i kotłowni węglowych, za pogarszanie się jakości powietrza w naszym kraju odpowiada emisja spalin samochodowych. Co więcej, w przeciwieństwie do zanieczyszczeń przemysłowych, substancje pochodzące z tych spalin mają bardziej szkodliwy wpływ na ludzi i środowisko. Pojazdy emitują je bowiem w dużych stężeniach, na nieznacznych wysokościach oraz w bliskim otoczeniu człowieka.


Regularna analiza spalin to korzyści dla kierowców

Dzięki wykonanej w naszej stacji analizie zadymienia, kierowcy nie tylko przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, ale także mogą uniknąć mandatu za nieprawidłowy poziom emisji spalin w posiadanym przez siebie pojeździe. W obecnych czasach policja przykłada coraz większą wagę do badania emisji spalin w trakcie przeprowadzania cyklicznych kontroli na drogach. Koszt takiego mandatu może wynieść nawet 500 zł. Dodatkowym skutkiem niespełnienia limitów emisyjnych może być konfiskata dowodu rejestracyjnego.

Zachęcamy do regularnych wizyt w naszych dwóch stacjach znajdujących się w Gliwicach. Każdą z nich wyposażyliśmy w nowoczesne linie diagnostyczne BEISSBARTH i MAHA. Składają się one z zespołów różnych urządzeń, służących do analizy działania poszczególnych układów, m.in. kierowniczego, jezdnego, hamulcowego. Nasza oferta to oczywiście nie tylko analizy spalin i zadymienia. Wykonujemy także inne badania diagnostyczne. Zajmujemy się m.in. diagnostyką zawieszenia, regulacją świateł i kontrolą stanu ogumienia. Usługi przeprowadzamy w ramach przeglądów aut lub jako dodatkowy serwis diagnostyczny. Zachęcamy do wyboru oferty Motozeg.


Kontakt:
Adres: Portowa 16F,
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 444-66-68
NIP: 9691344852
Godz.otwarcia: pn-pt.07:00-21:00
sob.8:00-14:00
Adres: Tarnogórska 18
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 231-82-63
Godz.otwarcia: pn-pt. 6:00-22:00
sob. 8.00-16.00
Mapa dojazdu:

https://www.high-endrolex.com/35