Diagnostyka zawieszenia Wtorek, 6 Czerwca 2023r.     

Diagnostyka zawieszenia

Wykonujemy badania związane z kompleksową diagnostyką zawieszenia dla klientów z Gliwic i okolic. Nasze usługi w tym zakresie obejmują przegląd elementów sprężystych, prowadzących koła, amortyzatorów i wahaczy. Dodatkowo, wykonujemy również badania mające na celu kontrolę sprawności oraz stopnia zużycia hamulców w aucie.

W jakim celu wykonuje się diagnostykę zawieszenia?

Choć stan dróg w Polsce w ostatnich latach uległ zdecydowanej poprawie, nadal zdarzają się nawierzchnie z widocznymi brakami i dziurami, których nie da się ominąć. Biorąc pod uwagę fakt, że samochody poruszające się po drogach w naszym kraju to pojazdy wiekowe, których wiek często przekracza 10-15 lat, należy wiedzieć, że ich układ zawieszenia nie będzie wolny od usterek i awarii. W tej sytuacji warto zadbać o regularną diagnostykę samochodową, która może przeciwdziałać niebezpiecznym sytuacjom w trakcie podróży. Prawidłowe działanie układu zawieszenia wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.


Jak często wykonywać diagnostykę zawieszenia?

Diagnostykę zawieszenia można wykonać podczas sezonowej wymiany opon lub przeglądu rejestracyjnego. Dla właścicieli pojazdów, którzy swoimi samochodami jeżdżą dużo i często wizyta w warsztacie raz do roku może jednak nie wystarczyć. Rekomendowane jest, by stan zawieszenia sprawdzać co 20-30 tysięcy pokonanych kilometrów. Dzięki regularnej diagnostyce zawieszenia możliwe jest wczesne wykrycie problemów z układem zawieszenia, a co za tym idzie przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się usterek z nim związanych.

Jakie usterki układu zawieszenia zdarzają się najczęściej?

W trakcie wykonywania diagnostyki zawieszenia trafiamy na różne usterki. Do najczęstszych z nich należą problemy z prawidłowym działaniem amortyzatorów i sprężyn zawieszenia w aucie, a także zużyte wahacze, tuleje czy drążki kierownicze. Badanie układu zawieszenia pozwala sprawdzić również stan hamulców i obejrzeć podwozie w celu wykrycia ewentualnych wycieków płynów. Pracujemy w oparciu o nowoczesne urządzenia i linie diagnostyczne, dzięki którym znalezienie oraz usunięcie wad związanych z układem zawieszenia jest dużo prostsze.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług diagnostycznych. Wykonujemy kompleksową diagnostykę pojazdów i sprawdzamy stan całego układu zawieszenia. Profesjonalizm i doświadczenie to cechy, które wyróżniają nas na rynku stacji zajmujących się przeglądami samochodów.
Kontakt:
Adres: Portowa 16F,
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 444-66-68
NIP: 9691344852
Godz.otwarcia: pn-pt.07:00-21:00
sob.8:00-14:00
Adres: Tarnogórska 18
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 231-82-63
Godz.otwarcia: pn-pt. 6:00-22:00
sob. 8.00-16.00
Mapa dojazdu: