https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

Diagnostyka zawieszenia – Gliwice | Sprawdzenie stanu zawieszenia
Diagnostyka zawieszenia Niedziela, 21 Lipca 2024r.     

Diagnostyka zawieszenia w Gliwicach 

Wykonujemy badania związane z kompleksową diagnostyką zawieszenia dla klientów z Gliwic i okolic. Nasze usługi w tym zakresie obejmują przegląd elementów sprężystych, prowadzących koła, amortyzatorów (elementów tłumiących) i wahaczy. Odgrywają one znaczącą rolę w codziennym użytkowaniu pojazdu. Dodatkowo wykonujemy również badania mające na celu kontrolę sprawności oraz stopnia zużycia hamulców w aucie. Warto wspomnieć, że przyczyną charakterystycznego stukania lub skrzypienia zawieszenia może być m.in. uszkodzenie amortyzatorów czy przekładni kierowniczej, ale też np. zacisków hamulcowych. Wszelkie niepokojące dźwięki wymagają jak najszybszej diagnostyki. 


W jakim celu wykonuje się diagnostykę zawieszenia?

Choć stan dróg w Polsce w ostatnich latach uległ zdecydowanej poprawie, nadal zdarzają się nawierzchnie z widocznymi brakami i dziurami, których nie da się ominąć. Samochody poruszające się po drogach w naszym kraju to w dużej mierze pojazdy starsze, których wiek przekracza często 10-15 lat. Należy wiedzieć, że ich układ zawieszenia nie będzie wolny od usterek i awarii. W tej sytuacji warto zadbać o regularną diagnostykę zawieszenia, która może przeciwdziałać niebezpiecznym sytuacjom w trakcie podróży. 

Prawidłowe działanie układu zawieszenia wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów, a także pozostałych użytkowników drogi. Dzięki sprawnie działającemu zawieszeniu nadwozie pojazdu znajduje się na odpowiedniej wysokości, wzrasta sterowność samochodu, a potencjalne wstrząsy podczas jazdy ulegają zmniejszeniu. Pojazd zachowuje stabilność na zakrętach, w trakcie pokonywania nierówności, a także energicznego hamowania i zwiększania prędkości. Jego koła mają właściwy kontakt z nawierzchnią – utrzymują odpowiednią przyczepność w rozmaitych warunkach drogowych.


Jak często wykonywać diagnostykę zawieszenia?

Przyjmuje się, że diagnostykę zawieszenia można wykonać podczas sezonowej wymiany opon lub przeglądu rejestracyjnego. Dla właścicieli pojazdów, którzy swoimi samochodami jeżdżą dużo i często wizyta w warsztacie raz do roku może jednak nie wystarczyć. Rekomendowane jest, by stan zawieszenia sprawdzać co 20-30 tysięcy pokonanych kilometrów. Regularna diagnostyka zawieszenia umożliwia wczesne wykrycie problemów z układem zawieszenia, a co za tym idzie – przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się usterek z nim związanych. Warto podkreślić, że elementy tego układu ściśle ze sobą współpracują. Z tego powodu uszkodzenie jednego z nich sprawia, że pozostałe ulegają dużemu obciążeniu, a w konsekwencji uszkodzeniu.


Jakie usterki układu zawieszenia zdarzają się najczęściej?

W trakcie wykonywania diagnostyki zawieszenia rozmaitych pojazdów trafiamy na różne usterki. Do najczęstszych z nich należą problemy z prawidłowym działaniem amortyzatorów i sprężyn zawieszenia w aucie, a także zużyte wahacze, tuleje czy drążki kierownicze. Badanie układu zawieszenia pozwala sprawdzić również stan hamulców i obejrzeć podwozie w celu wykrycia ewentualnych wycieków płynów. Pracujemy w oparciu o nowoczesne urządzenia i linie diagnostyczne, dzięki którym znalezienie oraz usunięcie wad związanych z układem zawieszenia jest dużo prostsze.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług diagnostycznych. Wykonujemy kompleksową diagnostykę pojazdów i sprawdzamy stan całego układu zawieszenia. Nasza oferta dotyczy zarówno samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, jak i motocykli, motorowerów oraz ciągników rolniczych. Profesjonalizm i doświadczenie to cechy, które wyróżniają nas na rynku stacji zajmujących się przeglądami samochodów. Usługę diagnostyki zawieszenia w Gliwicach wykonujemy sprawnie i dokładnie – zdajemy sobie doskonale sprawę, że w naszej branży nie ma miejsca na niedopatrzenia i powierzchowne diagnozy. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą firmą.

Kontakt:
Adres: Portowa 16F,
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 444-66-68
NIP: 9691344852
Godz.otwarcia: pn-pt.07:00-21:00
sob.8:00-14:00
Adres: Tarnogórska 18
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 231-82-63
Godz.otwarcia: pn-pt. 6:00-22:00
sob. 8.00-16.00
Mapa dojazdu:

https://www.high-endrolex.com/35