https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

https://www.high-endrolex.com/35

Przeglądy rejestracyjne – Gliwice | Przeglądy samochodu
Przeglądy rejestracyjne Środa, 29 Maja 2024r.     

Przeglądy rejestracyjne w Gliwicach

W ramach usług związanych z badaniami okresowymi wykonujemy profesjonalne przeglądy rejestracyjne w Gliwicach dla aut osobowych, ciężarowych, motocykli, motorowerów i innych pojazdów wielokołowych. Każdy posiadacz pojazdu jest zobligowany do przeprowadzenia takiego badania w odpowiednich odstępach czasu. Podczas przeglądów rejestracyjnych sprawdzamy dokładnie elementy podwozia i nadwozia, stan opon, działanie poszczególnych układów i podzespołów, ponadto emisję spalin oraz obowiązkowe wyposażenie samochodu. Nasza oferta obejmuje także przegląd samochodu przed zakupem, który umożliwia dokładną ocenę faktycznego stanu auta i określenie zakresu ewentualnych napraw. Popyt na samochody używane sprawia, że badanie tego typu cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów.


Jaka jest różnica pomiędzy przeglądem rejestracyjnym a technicznym?

Kierowcy, którzy raz w roku wykonują badania okresowe, często nazywają je przeglądem rejestracyjnym, badaniem technicznym czy przeglądem technicznym. O ile dwa pierwsze określenia można traktować jako synonimy – należy pamiętać, że to ostatnie jest inną usługą. Otóż przeglądy rejestracyjne są badaniami obowiązkowymi dla każdego posiadacza auta. Musi on pojawić się w miejscu przeznaczonym do przeprowadzenia tego badania w określonych odstępach czasu. Samochody jeżdżące po drogach dłużej niż 5 lat od pierwszej rejestracji muszą je przechodzić co roku. Głównym celem przeprowadzania takiego przeglądu jest możliwość dopuszczenia pojazdu do ruchu na określony czas (w autach używanych powyżej 5 lat jest to 12 miesięcy). Posiadacz auta otrzymuje pieczątkę do dowodu rejestracyjnego, która jest ważna jeden rok.

Natomiast przegląd techniczny nie jest obowiązkowy – jego przeprowadzenie nie służy dopuszczeniu pojazdu do ruchu. Przeprowadza się go na życzenie właściciela samochodu. Podczas badania jest sprawdzany stan techniczny pojazdu. Ten przegląd jest wykonywany zdecydowanie częściej w autach nowych, ponieważ ma on na celu utrzymanie gwarancji producenta na dany układ czy podzespoły. Częstotliwość i miejsce wykonywania przeglądów technicznych ustala producent auta, zależnie od jego marki i modelu. Są one przeprowadzane najczęściej w autoryzowanych stacjach obsługi – wskazanych przez producenta.


Przegląd samochodu dla klientów z Gliwic i okolic

Motozeg to rzetelna firma, która zapewnia fachowy przegląd samochodu każdej marki. Nasza stacja oferuje przeglądy rejestracyjne dla klientów z Gliwic i okolic. Jesteśmy okręgową stacją zajmującą się zarówno kontrolą pojazdów do 3,5 t, jak i przekraczających tę masę. Wykonujemy również dodatkowe badania mające na celu sprawdzenie aktualnego stanu hamulców, amortyzatorów i innych elementów zawieszenia. Zajmujemy się także analizą spalin i zadymienia, regulacją świateł oraz sprawdzaniem stanu ogumienia w aucie. Dysponujemy nowoczesnymi liniami diagnostycznymi marek BEISSBARTH i MAHA, dzięki którym wszelkie pomiary przeprowadzamy sprawnie, a zarazem precyzyjnie. Nasi doświadczeni diagności są do dyspozycji klientów od poniedziałku do soboty. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Kontakt:
Adres: Portowa 16F,
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 444-66-68
NIP: 9691344852
Godz.otwarcia: pn-pt.07:00-21:00
sob.8:00-14:00
Adres: Tarnogórska 18
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 231-82-63
Godz.otwarcia: pn-pt. 6:00-22:00
sob. 8.00-16.00
Mapa dojazdu:

https://www.high-endrolex.com/35