Przeglądy rejestracyjne Piątek, 22 Września 2023r.     

Przeglądy rejestracyjne

W ramach usług związanych z badaniami okresowymi wykonujemy profesjonalne przeglądy rejestracyjne w Gliwicach dla aut osobowych, ciężarowych, motocykli, motorowerów i innych pojazdów wielokołowych. Każdy posiadacz pojazdu zobligowany jest do przeprowadzenia takiego badania w odpowiednich odstępach czasu.


Jaka jest różnica pomiędzy przeglądem rejestracyjnym a technicznym?

Kierowcy, którzy raz do roku odwiedzają stacje zajmujące się wykonywaniem badań okresowych, często nazywają je przeglądem rejestracyjnym, badaniem technicznym czy przeglądem technicznym. O ile dwa pierwsze określenia można traktować jako synonimy, to ostatnie jest inną usługą i należy o tym wiedzieć. Rejestracyjny przegląd samochodu jest koniecznym badaniem dla każdego posiadacza auta. Właściciel pojazdu musi pojawić się w miejscu przeznaczonym do wykonania tego rodzaju badania w określonych odstępach czasu. Samochody jeżdżące po drogach więcej niż 5 lat od pierwszej rejestracji takie przeglądy muszą przechodzić co roku. Podstawowym celem przeprowadzania przeglądu rejestracyjnego jest możliwość dopuszczenia pojazdu do ruchu na określony czas (w autach używanych dłużej niż 5 lat jest to 12 miesięcy). Właściciele dostają pieczątkę do dowodu rejestracyjnego, która ważna jest jeden rok.

Przegląd techniczny z kolei nie jest obowiązkowy i przeprowadza się go na życzenie właściciela samochodu. Podczas badania sprawdzany jest stan techniczny pojazdu. Wykonywany jest zdecydowanie częściej w autach nowych, ponieważ ma on na celu utrzymanie gwarancji producenta na dany układ czy podzespoły. Częstotliwość i miejsce wykonywania przeglądów technicznych ustalane są przez producenta auta. Najczęściej przeprowadzane są one w autoryzowanych stacjach obsługi wskazanych przez producenta.

Przeglądy rejestracyjne dla klientów z Gliwic i okolic

Nasza stacja oferuje przeglądy rejestracyjne dla klientów z Gliwic i okolic. Jesteśmy okręgową stacją zajmującą się kontrolą pojazdów zarówno do 3,5 t, jak i przekraczających tę masę. Wykonujemy również dodatkowe badania mające na celu sprawdzenie aktualnego stanu hamulców, amortyzatorów i innych elementów zawieszenia. Zajmujemy się także analizą spalin i zadymienia, regulacją świateł oraz sprawdzaniem stanu ogumienia w aucie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Kontakt:
Adres: Portowa 16F,
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 444-66-68
NIP: 9691344852
Godz.otwarcia: pn-pt.07:00-21:00
sob.8:00-14:00
Adres: Tarnogórska 18
44-100 Gliwice
Telefon: (32) 231-82-63
Godz.otwarcia: pn-pt. 6:00-22:00
sob. 8.00-16.00
Mapa dojazdu: